Uniswap (UNI)

Uniswap (UNI), merkezi olmayan bir değişim sistemidir. Genel bir açıklama ile Uniswap (UNI), DeFi projeleri arasında yer alan merkezi olmayan borsa sistemlerinden biridir. Uniswap protokolünün dijital resmi para biri UNI’dir.

uni-bigdropshadow
UniswapUNI

TRY

24s. Değişim
24s Hacim
Maksimum Arz

1,000,000,000

Toplam Arz

1,000,000,000

Dolaşımdaki Arz

734,135,451.00

İhraç Tarihi

02.11.2018

İhraç Fiyatı

-

White Paper

EN

İnternet Sitesi

uniswap.org

Uniswap (UNI) Nedir?

Uniswap (UNI), DeFi projeleri arasında yer alan bir finans protokolüdür. Daha açıklayıcı bir ifadeyle Uniswap (UNI), işlem hacmiyle öne çıkan en büyük merkezi olmayan kripto para borsasıdır. İşlem hacmiyle öne çıkan bu protokol aynı zamanda Merkeziyetsiz Finans (DeFi) sektöründe önde gelen lider bir isimdir. Uniswap (UNI) platformu eşler arası ticareti, AMM’ler ve likidite havuzlarını kullanarak daha kolay bir hale getirmektedir.

Uniswap yapısında yer alan havuzlarda al-sat işlemlerine olanak sağlayan Akıllı Sözleşme yapısı kullanılmaktadır. Başka bir söylemle havuzlarda alışveriş yapılabilmesi için ERC-20 uyumlu herhangi bir token olması yeterlidir. Uniswap (UNI) yapısının en önemli özelliklerinden biri kullanıcıların cüzdan hesaplarını kullanarak değişim yapabilmeleridir. Tüm bu özellikleriyle öne çıkan Uniswap protokolünün dijital resmi para biri UNI’dir.

Uniswap (UNI) Ne Zaman Çıktı?

2 Ekim 2018 yılında mühendis Hayden Adams tarafından kurulan Uniswap (UNI), 16 Eylül 2020 yılında piyasaya sunuldu. Çıkış yılı itibariyle Uniswap platformu üzerinden işlem gerçekleştiren ve likidite sağlayan kullanıcılara Uniswap (UNI) token’ı verildi.

Uniswap (UNI) Avantajları Nelerdir?

Merkeziyetsiz yapısı ile öne çıkan Uniswap (UNI) plaftormunun avantajları şu şekildedir;

  • Hiçbir aracı kurum, kuruluş ya da otoriteye bağlı değildir. Dileyen herkes Web3 aracılığıyla Uniswap yapısına bağlanabilir.
  • ERC-20 uyumlu token’ları değiştirme olanağı sunmaktadır.
  • Merkeziyetsiz borsalara kıyasla en uygun ticaret özelliğini taşımaktadır.
  • Özel uygulamalar oluşturmaya büyük oranda imkan sağlar.
  • 0,3 komisyon oranı ile herkesi bir araya getirebilen likidite havuzları mevcuttur.
  • Havuz yapısı geliştiricilerin ihtiyaçlarına yönelik başlatılabilmektedir.

Uniswap (UNI) Nereden Alınır?

TOMYA’ya kayıt olduktan sonra sistemde bulunan ödeme seçenekleri ile hesabınıza para aktarmalısınız. Hesabınıza para aktardıktan sonra ise, kripto para borsasında “UNI” ismiyle yer alan Uniswap (UNI)’, dilediğiniz şekilde alabilirsiniz.

Yenilikçi ve dürüst bir hizmet anlayışı sunan TOMYA, size Uniswap (UNI) işlemleri konusunda yardımcı olmaya hazır. TOMYA üzerinden ücretsiz bir hesap oluşturup, hemen Uniswap (UNI) sahibi olabilir ve güvenilir şekilde yatırımlarınızı yapabilirsiniz. TOMYA fırsatları ile Uniswap (UNI) satın almak için lütfen tıklayınız.

Uniswap Satın Al

Sıkça Sorulan Sorular

TOMYA ekibinin dijital para borsalarına dair raporlarını inceleyerek daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz ayrıca aklınıza takılan her türlü soru için müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.