Ripple

Ripple; 2012 yılında Chris Larsen ve
Jed McCaleb tarafından yaratılmış
bir ödeme ağı sistemi ve kripto para birimidir.
Ripple da diğer birçok kripto para birimi gibi
blockchain teknolojisini kullanır.

RippleXRP

TRY

24s. Değişim
24s Hacim
Max Supply

100,000,000,000

Total Supply

99,990,831,162

Circulating Supply

45,404,028,640

Cryptographic Algorithm

-

Issue Date

2013-02-02

Issue Price

-

White Paper

EN

Consensus Protocol

RPCA

Type

COIN

Ripple Nedir?

Ripple ya da XRP, bir ödeme ağı ve aynı zamanda bir kripto para birimidir. Ancak Ripple, bilinen pek çok kripto paranın aksine merkezi olan bir dijital paradır. Blockchain sistemi üzerinden işlem görmesine rağmen bir şirket tarafından yönetilir.

Ripple Nasıl Ortaya Çıktı?

Ripple, 2012 yılında Chris Larsen ve Jed McCaleb tarafından yaratıldı. Büyük miktarlardaki para ve varlık transferlerinin hızlı, güvenilir ve ucuz bir şekilde blockchain sistemi üzerinden yapılmasını amaçlayan sistem, Bitcoin ve Ethereum’dan sonra küresel kripto para borsalarında en çok rağbet gören para birimlerinden biridir.

Ripple'ın kurumsal bir merkeze ve şirket yapısına sahip olması değerini artırır. Ayrıca ödeme sistemleri sağlayan şirketler ve bankalar tarafından da tercih edilen bir kripto para birimidir.

Ripple Teknolojisi Nasıl Çalışır?

Ripple; dünya çapında bilinen ve işlem gören birçok kripto paranın aksine madenciliği yapılmayan bir sisteme sahiptir. Bu kripto para birimi, Ledger adı verilen blockchain tabanlı defterlere sahip olan Ripple Labs adlı bir şirket tarafından yönetilir.

Aynı zamanda RippleNet adı verilen bir de ödeme ağı bulunan Ripple, blockchain teknolojisine yeni bir boyut katmış ve kullanıcılara çok kısa sürelerde uluslararası alım satım işlemleri yapma hakkı sağlamıştır.

Ayrıca Ripple'da Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinden farklı olarak üretilen dijital paralar belli aralıklarla piyasaya sürülür.

Ripple’ın Avantajları Nelerdir?

Birçok global banka ve firmayla partnerlik ilişkisi kuran Ripple Labs, blockchain teknolojisi sayesinde oldukça hızlı ve düşük maliyetlerle küresel işlem olanağı sağlıyor. Ripple ile dünyanın her yerine 4 saniye gibi kısa bir sürede gönderim yapılabiliyor.

Küresel çapta 50'den fazla kripto para borsasında işlem gören Ripple, değerini kâr üreten bir şirkete dayandırması sebebiyle diğer kripto paralardan da farklılaşıyor. Uzun vadede blokchain sistemini 3. parti işlemcilere de açmak isteyen Ripple, altyapısını ve konumunu geliştirmeyi hedefliyor.

Ripple Nasıl Alınır?

2012 yılında Chris Larsen ve Jed McCaleb tarafından yaratılan Ripple, küresel olarak yaygın şekilde kullanılır. Bu kripto para birimine dijital platformlar üzerinden gerçek para birimleri karşılığında sahip olabilirsiniz.

Yenilikçi ve dürüst bir hizmet anlayışı sunan TOMYA, size Ripple işlemleri konusunda yardımcı olmaya hazır. TOMYA sayesinde dijital para borsası içinde güvenli bir şekilde yer alabilir, paranın geleceğine yatırım yapabilirsiniz. TOMYA fırsatlarıyla Ripple satın almak için tıklayın.

Ripple Satın Al
whatsapp-ikon
sohbet-ikon