Litecoin

2011 yılında Charlie Lee tarafından geliştirilen Litecoin, ilk altcoin olma özelliğine sahiptir. Açık kaynaklı bir yazılımı olan Litecoin, herhangi bir merkezi otorite tarafından yönetilmeyen bir kripto para birimidir.

litecoin-bigdropshadow
LitecoinLTC

TRY

24s. Değişim
24s Hacim
Maksimum Arz

84,000,000

Toplam Arz

84,000,000

Dolaşımdaki Arz

70,467,406.28

İhraç Tarihi

10-8-2011

İhraç Fiyatı

4.49 $

White Paper

EN

İnternet Sitesi

litecoin.org

Litecoin Nedir?

Litecoin(LTC), dijital para borsalarının parlayan yeni yıldızıdır.Bitcoin, Ripple, Ethereum, Tether gibi bir kripto para birimi olan Litecoin'in görsel olarak rengi de gümüştür. Açık kaynaklı bir yazılım projesi olan Litecoin, herhangi bir merkezi otorite tarafından yönetilmez.

Litecoin Nasıl Ortaya Çıktı?

Litecoin, 2011 yılında Massachusetts Institute of Technology(MIT) mezunu eski bir Google çalışanı Charlie Lee tarafından geliştirilmiştir. Litecoin özünde Bitcoin ile aynı çalışma ilkesine sahip olsa da aralarında bazı farklılıklar bulunmaktadır.

İlk altcoin olma özelliğine sahip Litecoin, çok düşük maliyetlere para transfer edebilme amacıyla ortaya çıkmıştır. Diğer kripto para değerlerinden de daha fazla depolama imkanı sunmaktadır.

Açık kodlu blockchain sistemi üzerinde işlem gören ve herhangi bir merkeze bağlı olmayan bu dijital para birimi, değerini her geçen gün artırmaktadır.

Litecoin Teknolojisi Nasıl Çalışıyor?

Litecoin'in yaratıcısı Charlie Lee, Litecoin'i yaratırken Bitcoin 'i örnek almıştır ve kendisine yeni bir vizyon belirlemiştir. Litecoin de tıpkı Bitcoin gibi merkezi bir otorite tarafından kontrol edilmeyen açık kaynaklı bir ödeme ağı üzerine kurulmuştur.

Ancak Litecoin kullandığı Scrypt algoritması dolayısıyla Bitcoin 'den ayrışır. Litecoin'in bu algoritma temeli sayesinde yüksek bir işlem hacmine ve çok hızlı şekilde blok işleyebilme özelliğine sahiptir.

Litecoin’in Avantajları Nelerdir?

Açık kodlu bir yazılıma sahip olan Litecoin, Bitcoin ’den esinlenerek tasarlanmıştır. Kripto paralar arasında oldukça popüler olan ve ilgi gören Litecoin, büyük depolama sistemi ve hızlı işlem gibi özellikleri ile öne çıkmaktadır.

Litecoin'in kullandığı Scyrpt algoritması işlemlerin onay sürecini de geliştirmiştir. Litecoin sisteminde işlemler kolay ve sistem gereksinimleri asgari düzeyde olacak şekilde yapılabilmektedir.

Litecoin Nasıl Alınır?

2011 yılında Charlie Lee tarafından geliştirilen Litecoin, hızla yükselmiş ve değerini her geçen gün artırmaya devam etmiştir. Küresel olarak yaygın şekilde kullanılan bu kripto para birimine, dijital platformlar üzerinden gerçek para birimleri karşılığında sahip olabilirsiniz. 2011 yılında Charlie Lee tarafından geliştirilen Litecoin, hızla yükselmiş ve değerini her geçen gün artırmaya devam etmiştir. Küresel olarak yaygın şekilde kullanılan bu kripto para birimine, dijital platformlar üzerinden gerçek para birimleri karşılığında sahip olabilirsiniz.

Yenilikçi ve dürüst bir hizmet anlayışı sunan TOMYA, size Litecoin işlemleri konusunda yardımcı olmaya hazır. TOMYA sayesinde dijital para borsası içinde güvenli bir şekilde yer alabilir, paranın geleceğine yatırım yapabilirsiniz. TOMYA fırsatları ile Litecoin satın almak için tıklayın.

Litecoin Satın Al

Sıkça Sorulan Sorular

TOMYA ekibinin dijital para borsalarına dair raporlarını inceleyerek daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz ayrıca aklınıza takılan her türlü soru için müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.