Fantom (FTM)

Fantom (FTM), Directed Acyclic Graph (DAG) tabanlı Akıllı Sözleşme platformudur. Akıllı Sözleşme yapısını geliştirmeyi hedefleyen Fantom, ölçeklenebilme problemini çözmeyi planlamaktadır. Fantom protokolünün dijital resmi para birimi FTM’dir.

fantom-bigdropshadow
FantomFTM

TRY

24s. Değişim
24s Hacim
Maksimum Arz

3,175,000,000

Toplam Arz

2,545,006,273

Dolaşımdaki Arz

2,55B FTM

İhraç Tarihi

15.06.2018

İhraç Fiyatı

0.0438 $

White Paper

EN

İnternet Sitesi

fantom.foundation

Fantom (FTM) Nedir?

Fantom (FTM), dağıtık defter yapısı ile çalışan ve Akıllı Sözleşmeler adına kayıt tabanlı sanal makineden oluşan bir blok zinciri platformdur. Fantom (FTM) protokolünün ana sistemi DAG’dır. Fantom (FTM) protokolü, DAG sistemini Lachesis protokolünü ile kullanarak Akıllı Sözleşme yapısına farklı bir boyut kazandırmayı planlamaktadır. Akıllı Sözleşmeleri geliştirmeyi hedefleyen Fantom (FTM), ölçeklenebilme problemini de çözmeyi planlamaktadır.

DAG ana sistemine sahip olan ve Lachesis protokolünü benimseyen Fantom (FTM), Akıllı Sözleşme yapısında açığa çıkan problemlerin iyileştirilmesine yönelik çalışmalardır. Piyasaya çıkış tarihinden yalnızca bir sene sonra Fantom (FTM) protokolü, Opera zincirine entegre edildi. En genel açıklamayla Fantom (FTM), piyasada yer alan tüm işlem araçlarının uyum içerisinde çalışmasını hedeflemektedir. Fantom (FTM), tüm bu uyum çalışması içerisinde “Lamport” olarak adlandırılan zaman damgalarını kullanır. Fantom protokolünün dijital resmi para birimi FTM’dir.

Fantom (FTM) Ne Zaman Çıktı?

The Fantom Foundation, 15 Haziran 2018 yılında Güney Koreli Bilgisayar Uzmanı Dr. Ahn Byung Ik tarafından kuruldu. 2018 yılında piyasaya sunulan Fantom (FTM), CryptoNode algoritmasını baz alan ilk kripto para birimi olma özelliğini taşımaktadır. Piyasadaki yeri ve hedefi ile ses getiren Fantom protokolü; ölçeklenebilirlik, merkeziyetsizlik ve güvenlik alanlarına yönelmektedir. Ekibinde uzman isimlerin yer aldığı Fantom protokolünde öne çıkan bir başka özellik ise, dağıtık platform yapısıdır.

Fantom (FTM) Avantajları Nelerdir?

Fantom (FTM), dağıtık defter prensibine uygun çalışan Akıllı Sözleşme odaklı bir blok zinciri protokolüdür. Fantom (FTM) protokolünün öne çıkan yönleri şu şekildedir;

  • Borsalar aracılığıyla al, sat ve takas işlemlerine uygundur.
  • Ödeme yöntemi olarak kullanılabilir.
  • Stake yöntemi ile FTM coin kazanabilme imkanı sunar.
  • İşlem hızıyla rakiplerine oranla öne çıkar.
  • Düşük komisyon işlemleriyle rakiplerine oranla tercih edilme sebebidir.

Fantom (FTM) Nereden Alınır?

TOMYA’ya kayıt olduktan sonra sistemde bulunan ödeme seçenekleri ile hesabınıza para aktarmalısınız. Hesabınıza para aktardıktan sonra ise, kripto para borsasında “FTM” ismiyle yer alan Fantom’u dilediğiniz şekilde alabilirsiniz.

Yenilikçi ve dürüst bir hizmet anlayışı sunan TOMYA, size Fantom (FTM) işlemleri konusunda yardımcı olmaya hazır. TOMYA üzerinden ücretsiz bir hesap oluşturup, hemen Fantom coin sahibi olabilir ve güvenilir şekilde yatırımlarınızı yapabilirsiniz. TOMYA fırsatları ile Fantom (FTM) satın almak için lütfen tıklayınız.

Fantom Satın Al

Sıkça Sorulan Sorular

TOMYA ekibinin dijital para borsalarına dair raporlarını inceleyerek daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz ayrıca aklınıza takılan her türlü soru için müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.