Decentraland (MANA)

Ethereum blok zinciri tarafından desteklenen Decentraland, kendisini kullanıcıların içerik ve uygulamalar oluşturmasına, deneyimlemesine ve para kazanmasına olanak tanıyan sanal gerçeklik platformu olarak tanımlıyor.

DecentralandMANA

TRY

24s. Değişim
24s Hacim
Maksimum Arz

-

Toplam Arz

2,193,652,127

Dolaşımdaki Arz

1,849,239,041

İhraç Tarihi

2017

İhraç Fiyatı

-

White Paper

EN

İnternet Sitesi

decentraland.org

Decentraland Nedir?

Blockchain tabanlı “Metaverse” adı verilen bir sanal dünya olan Decentraland’de, kullanıcılar kendi arazilerini, sanat eserlerini ve NFT’lerini geliştirip bunlara sahip olabilir. Decentraland bir DAO (Merkeziyetsiz Otonom Organizasyon) olduğu için kullanıcıların projenin yönetimine katılma ve verilecek kararlarda söz alma hakkı vardır. Projenin yerel tokeni MANA’dır.

Decentraland Nasıl Ortaya Çıktı?

Decentraland’ın 24 milyon dolarlık ICO’su 2017 yılında gerçekleştirildi. 2019 yılında kapalı beta aşamasına geçen sanal dünya, 2020 yılında kullanıcıları ile buluştu. Katılımcılar o tarihten itibaren kendi içeriklerini, etkileşimli oyunlarını kendi arazileri üzerinde yaratabiliyorlar.

Decentraland Neden Farklı?

Decentraland, sanatsal bir ortam, iş fırsatı veya eğlence kaynağı arayan içerik oluşturucular, işletmeler ve bireysel kullanıcılar için tasarlanmıştır. “Metaverse” olarak adlandırılan Decentraland oyun dünyası, benzersiz tokenlar ile temsil edilen parsellere bölünmüş ve kullanıcılar bu parseller üzerinde içeriklerini rahatça üretebilmektedirler. Decentraland aynı zamanda DAO yapısını kullanan projelerden bir tanesi. Bu özelliği sayesinde MANA token sahibi kullanıcılar yönetim tarafındaki güncelemelerde öneri ve oylama haklarını kullanarak bu ekosistemin gelişimini kontrol edebiliyorlar.

MANA Token Nedir?

MANA, Decentraland’in yerel tokenidir. Dijital para birimi özelliğine sahip olmanın yanında, MANA sahibi herkese Decentraland DAO’sunda oy kullanma gücü de verir. Platform içerisinde geliştirilen ürünlerin satışında ve kullanıcı etkileşimleri ile MANA token elde etmek mümkündür.

Decentraland Satın Al

Sıkça Sorulan Sorular

TOMYA ekibinin dijital para borsalarına dair raporlarını inceleyerek daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz ayrıca aklınıza takılan her türlü soru için müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.