Chainlink

SmartContract adlı bir şirket tarafından tarafından geliştirilen Chainlink, blockzincirindeki akıllı sözleşmeler ile zincir dışında kalan gerçek veriler arasında köprü görevi görme amacıyla ortaya çıkan merkeziyetsiz bir oracle platformudur. LINK ise Chainlink ağının kripto para birimidir ve toplam arzı 1 milyar ile sınırlandırılmıştır.

ChainlinkLINK

TRY

24s. Değişim
24s Hacim
Max Supply

1,000,000,000

Total Supply

1,000,000,000

Circulating Supply

405,509,556

Cryptographic Algorithm

Chainlink-SC/Oracle

Issue Date

2017-09-19

Issue Price

0.1680

Source Code

github.com...

White Paper

EN

Consensus Protocol

OCA/PS

Website

chain.link

Type

COIN

Chainlink (LINK) Nedir?

Chainlink, akıllı sözleşmeler sayesinde blockchain ağındaki veriler ile ağ dışında kalan verileri birbirine bağlayan merkeziyetsiz bir oracle platformudur. LINK ise Chainlink ağının kripto para birimidir. LINK, Ethereum tabanında üretilmiş ve ağda sunulan hizmetler için ödeme aracı olarak kullanılan dijital varlık tokenidir.

Chainlink(LINK) Ne Zaman Ortaya Çıktı?

SmartContract adlı bir şirket tarafından geliştirilen Chainlink’in çalışmalarına 2015 yılında başlanmış fakat tokenları 2017 yılında ICO token satışı ile piyasaya sürülmüştür. Temel anlamda projenin arkasında SmartContract şirketinin CEO’su Sergey Nazarov ve CTO’su Steve Ellis bulunmaktadır. Toplam arzı ise 1 milyar ile sınırlandırılmıştır.

Chainlink(LINK) Nasıl Çalışır?

Chainlink’in en önemli özelliği, gerçek dünya verileri ile blokzincir ağı arasında köprü görevi görmektir. Chainlink ağının başlıca görevi, blockzincir dışında olan verilerin blokzincire aktarılmasıdır. Bu aktarım ise akıllı kontratlar sayesinde gerçekleştirilir. Her bir veri aktarım işleminde düğümler(node’lar) yer alır. Zincir dışında bulunan bir veri, akıllı kontratlar sayesinde zincire aktarılırken ağdaki düğümler veriyi zincire eklemek için teklifte bulunurlar. En iyi teklifi veren düğüm ile veri aktarımı gerçekleşir. Chainlink ağı ise veri transferini kontrol ederken aynı zamanda da veri alacak düğümün otomatik olarak seçilmesini sağlar.

Chainlink(LINK) Avantajları Nelerdir?

Chainlink, merkeziyetsiz bir oracle platformudur. Oracle platform sayesinde yapılan işlemler güvenlidir ve hızlı bir şekilde yapılır. Öte yandan veri aktarımı sağlanırken, alınan bilgiler tam bir taramadan geçmektedir. Blokzincir ve blokzincir dışındaki veriler açısından köprü sağlama görevi ise sağladığı en büyük avantajlar arasında gösterilmektedir.

Chainlink Nasıl Satın Alınır?

Yenilikçi ve dürüst bir hizmet anlayışı sunan TOMYA, size Chainlink(LINK) işlemleri konusunda yardımcı olmaya hazır. TOMYA üzerinden ücretsiz bir hesap oluşturup hemen Chainlink sahibi olabilir ve güvenlir şekilde yatırımlarınızı yapabilirsiniz. TOMYA fırsatları ile Chainlink( LINK) satın almak için tıklayın.

Chainlink Satın Al
whatsapp-ikon
sohbet-ikon