Chainlink

Chainlink, gerçek dünya ile blockchain tabanlı dijital dünya arasında köprü kuran merkezsiz bir ağdır.LINK ise Chainlink ağının kripto para birimidir ve toplam arzı 1 milyar ile sınırlandırılmıştır.

chainlink-bigdropshadow
ChainlinkLINK

TRY

24s. Değişim
24s Hacim
Maksimum Arz

1,000,000,000

Toplam Arz

1,000,000,000

Dolaşımdaki Arz

467,009,549.52

İhraç Tarihi

2017-09-19

İhraç Fiyatı

0.1680 $

White Paper

EN

İnternet Sitesi

chain.link

Chainlink Nedir?

Chainlink, dünya çapında işlem gören ve merkezi olmayan dijital bir ağdır. Akıllı sözleşmeler sayesinde blockchain ağındaki veriler ile ağ dışında kalan veriler birbirine bağlanır. Bu ağ LINK adı verilen dijital para birimi etrafında şekillenir.

Chainlink Ne Zaman Ortaya Çıktı?

SmartContract adlı bir şirket tarafından geliştirilen Chainlink’in çalışmalarına 2015 yılında başlanmış fakat tokenları 2017 yılında piyasaya sürülmüştür. Temel anlamda projenin arkasında SmartContract şirketinin CEO’su Sergey Nazarov ve CTO’su Steve Ellis bulunmaktadır. Toplam arzı ise 1 milyar ile sınırlandırılmıştır.

Chainlink Nasıl Çalışır?

Blockchain blokları artık sadece finansal işlemlerin yapıldığı ve verilerin kaydedildiği bir yer değil. Akıllı sözleşmeler dolayısıyla blockchain teknolojisinin kullanım alanları genişledi.

Chainlink öncesinde akıllı sözleşmeler yalnızca bulunduğu blockchain üzerindeki verileri yönetebilme yetisine sahipti. Bu nedenle de blockchain teknolojisi dünyadaki birçok sektör tarafından kullanılamıyordu. Bu noktada chainlink ortaya çıktı.

Merkezsiz bir “oracle” ağı olarak kullanıcılarına hizmet sunan Chainlink, blockchain dışı uygulamaların veri havuzlarındaki ve başka kaynaklardaki verilerin sürece dahil edilmesini sağlıyor. Bunu biraz daha açmak gerekirse, Chainlink’i gerçek dünya ile dijital dünya arasında çalışan bir uygulama olarak görmek mümkün.

Chainlink Avantajları Nelerdir?

Chainlink sistemi, blockchain dışı sistemlerin akıllı sözleşmeler aracılığıyla blockchain sistemlerine entegre olmasını sağlamaktadır. API (Uygulama programlama arayüzü) tabanlı sunulan hizmetlerin blockchain sistemlerine entegre olması ise işlem güvenliği açısından önemli bir konudur.

Chainlink, API tabanlı şirketler için pek çok avantaj sağlamaktadır. Birçok şirket ya da hizmetin blockchain sistemine adapte olması veya kendi blockchain sistemini kurması oldukça zordur.

Chainlink sistemi sayesinde bu blockchain dışı uygulamalar akıllı sözleşmeler ile blockchain sistemlerine adapte olabilmektedir.

Chainlink Nasıl Satın Alınır?

TOMYA’ya kayıt olduktan sonra sistemde bulunan ödeme seçenekleri ile hesabınıza para aktarmalısınız. Hesabınıza para aktardıktan sonra ise kripto para borsasında “LINK” ismiyle yer alan Chainlink’i dilediğiniz şekilde alabilirsiniz.

Yenilikçi ve dürüst bir hizmet anlayışı sunan TOMYA, size Chainlink(LINK) işlemleri konusunda yardımcı olmaya hazır. TOMYA üzerinden ücretsiz bir hesap oluşturup hemen Chainlink sahibi olabilir ve güvenlir şekilde yatırımlarınızı yapabilirsiniz.TOMYA fırsatları ile Chainlink( LINK) satın almak için lütfen tıklayınız.

Chainlink Satın Al

Sıkça Sorulan Sorular

TOMYA ekibinin dijital para borsalarına dair raporlarını inceleyerek daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz ayrıca aklınıza takılan her türlü soru için müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.