Tether

Tether (USDT), Omni protokolü üzerinden üretilen ve ABD dolarına endeksli olan bir dijital para birimidir.

tether-bigdropshadow
TetherUSDT

TRY

24s. Değişim
24s Hacim
Maksimum Arz

-

Toplam Arz

79,713,622,660

Dolaşımdaki Arz

72,430,549,553

İhraç Tarihi

7-3-2015

İhraç Fiyatı

1 $

White Paper

EN

İnternet Sitesi

tether.to

Tether Nedir?

Tether Limited tarafından üretilen ve son yıllarda gündemde olan Tether, ABD dolarına ($) endeksli bir dijital para birimidir. Tether ya da kısaca USDT; Omni protokolü ismi verilen bir protokol aracılığıyla açık kaynaklı bir şekilde blockchain sisteminde üretilir.

Tether Ne Zaman Ortaya Çıktı?

Tether'ı ABD dolarının sanal versiyonu olan bir coin şeklinde görmek mümkündür. Kısaca USDT olarak da bilinen Tether, 2015 yılında piyasada işlem görmeye başlamış olan bir kripto para birimidir.

Tether, küresel piyasalarda 1 USDT = 1 $ olarak sabit işlem görür. Tether Limited, piyasada bulunan her bir Tether (USDT) kripto para karşılığında kasasında 1 ABD doları olduğunu belirtir.

Tether Nasıl Çalışır?

Tether; ilk olarak şifreleme simülasyonlarına izin veren ve açık kaynaklı bir protokol olan Omni protokolü aracılığıyla Bitcoin’in blockchain sisteminde üretilmiştir. Daha sonra Ethereum ağına geçen bu dijital para birimi, ERC20 ismi verilen bir akıllı kontrat aracılığıyla yayınlanmıştır.

ERC20 ismi verilen akıllı kontratlar; Ethereum ağı üzerinden yayınlanan, işleyişi ve kuralları Ethereum blockchain sistemine göre yazılan uygulamalardır.

Tether’ın Avantajları Nelerdir?

Tether yani USDT'nin en büyük avantajı, reel bir para birimi olan ABD dolarına bağlı olmasıdır. Tether'ın fiyatı sabittir ve üretici firmanın kasasında dolar cinsinden karşılığı yer alır.

Ayrıca reel para biriminin blockchain sistemi üzerinden ücretsiz şekilde transfer edilebilmesi de önemli avantajlardan biridir.

Tether Nasıl Satın Alınır?

Tether; Omni protokolü üstünden işlem yapan bir dijital para birimidir. Omni protokolü üzerinden işlem yapabilmeniz için Omni protokolü üzerinde işleme izin veren bir sanal cüzdanınızın olması gerekir.

Tether ve diğer kripto para birimlerini, dijital para borsaları aracılığıyla satın almak mümkündür. Dijital para borsaları, reel paralar karşılığında kripto para alınmasına olanak sağlar. Tether’ın kendisi güvenli bir sistemdir, ancak dijital para borsaları yönünden bazen güvenlik açıkları oluşabilir. Bu sebeple güvenli ve dürüst platformları tercih etmek önemlidir.

Yenilikçi ve dürüst bir hizmet anlayışı sunan TOMYA, size bu konuda yardımcı olmaya hazır! TOMYA aracılığıyla dijital para borsası içinde güvenli bir şekilde yer alabilir, paranın geleceğine yatırım yapabilirsiniz. TOMYA avantajları ile Tether satın almak için tıklayın.

Tether Satın Al

Sıkça Sorulan Sorular

TOMYA ekibinin dijital para borsalarına dair raporlarını inceleyerek daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz ayrıca aklınıza takılan her türlü soru için müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.