Near Protocol (NEAR)

Near Protocol (NEAR), bulut hesaplama platformu olarak nitelendirilen ve aynı zamanda Akıllı Sözleşme kabiliyetli, halka açık bir blok zinciri ağıdır. Near Protocol (NEAR)’ün dijital resmi para birimi NEAR’dır.

near-bigdropshadow
NEAR ProtocolNEAR

TRY

24s. Değişim
24s Hacim
Maksimum Arz

1,000,000,000

Toplam Arz

1,000,000,000

Dolaşımdaki Arz

722,556,996.00

İhraç Tarihi

Ağustos 2020

İhraç Fiyatı

0.29 $

White Paper

EN

İnternet Sitesi

near.org

Near Protocol (NEAR) Nedir?

Near Protocol (NEAR), bir topluluk tarafından harekete geçirilen bulut hesaplama platformu olarak çalışmaktadır. Bulut hesaplama platformu olarak öne çıkan Near Protocol (NEAR), aynı zamanda Akıllı Sözleşme kabiliyeti yüksek halka açık bir blok zinciri ağıdır. Oluşumunda birbirinden etkili pek çok avantajı bünyesinde barındıran Near Protocol (NEAR), Merkeziyetsiz Uygulamalar (DApp) tarafında da oldukça önemli özelliklere sahiptir. Near Protokol (NEAR), ölçeklendirme aşaması için sharding sistemini kullanan bir Layer-1 ağıdır. Tüm bu özellikleri sayesinde Near Protocol (NEAR), Ethereum (ETH)’nun rakibi sayılabilecek güçlü bir altyapıya sahiptir.

Near Protocol (NEAR) Nasıl Ortaya Çıktı?

Güçlü altyapı sistemi ile Ethereum (ETH)’a rakip gösterilen Near Protocol (NEAR), 2018 yılının Ağustos ayında kuruldu. Kurucuları eski Microsoft çalışanı Alexander Skidanov ile geliştirici Ilya Polosukhin olarak kayıtlara geçti. Kuruluş tarihinden itibaren öne çıkan özellikleriyle tercih edilme sebebi olan bu protokol, geliştiricilere yönelik toplu ölçeklenebilen Merkeziyetsiz Uygulamalar konusunda kolaylık sağlamaktadır. Near Protocol, 2018 yılından bu yana hem geliştirici hem kullanıcı dostu özelliklerini büyük ölçüde geliştirmiştir.

Near Protocol (NEAR) Teknolojisi Nasıl Çalışıyor?

Halka açık bir sistemi benimseyen Near Protocol, kendi dijital para birimi Near’ı kendi platformu için tasarlamıştır. Near Protocol, güçlü altyapı sistemi ve çalışma prensibi ile kullanıcı dostu yapılar arasında yer almaktadır. Altyapı sisteminde kullandığı “Nightshade” metodu ile ölçeklendirme çözümü sunan bu platform, Proof of Stake (PoS) blok zinciri olarak rekabet farkını ortaya koymaktadır.

Near Protocol (NEAR) Avantajları Nelerdir?

Merkeziyetsiz Uygulamaların artmasıyla beraber blok zincirinde ölçeklenebilme alanında birtakım sorunlar gün yüzüne çıktı. Yaşanan bu durum için hayata geçirilen pek çok iyileştirme çabası, ne yazık ki tam anlamıyla yeterli olmadı. Ölçeklenebilme alanında yapılan çalışmaların yetersiz kalmasının ardından hayata geçirilen Near Protocol (NEAR) ve benzeri protokoller, ölçeklenebilme konusundaki iyileştirme çalışmalarının başarısını arttırdı.

Near Protocol, ölçeklenebilme sorununa odaklanan önemli bir protokoldür. Çözüm aşamasında parçalama olarak adlandırılan “Sharding” metodunu kullanan Near, blok zinciri ağını bölümlere ayırarak hesaplama yükünü büyük oranda azaltmaktadır. Near protokolünün bir diğer avantajı da Proof of Stake (PoS) sistemini benimsemesi ve kendi protokolüne uygun biçimde uygulaması olarak açıklanabilmektedir.

Near Protocol (NEAR) Nasıl Satın Alınır?

TOMYA’ya kayıt olduktan sonra sistemde bulunan ödeme seçenekleri ile hesabınıza para aktarmalısınız. Hesabınıza para aktardıktan sonra ise, kripto para borsasında “Near” ismiyle yer alan Near’ı dilediğiniz şekilde alabilirsiniz.

Yenilikçi ve dürüst bir hizmet anlayışı sunan TOMYA, size Near Protocol (NEAR) işlemleri konusunda yardımcı olmaya hazır. TOMYA üzerinden ücretsiz bir hesap oluşturup, hemen Near sahibi olabilir ve güvenilir şekilde yatırımlarınızı yapabilirsiniz. TOMYA fırsatları ile Near Protocol (NEAR) satın almak için lütfen tıklayınız.

NEAR Protocol Satın Al

Sıkça Sorulan Sorular

TOMYA ekibinin dijital para borsalarına dair raporlarını inceleyerek daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz ayrıca aklınıza takılan her türlü soru için müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.