PAX Gold

PAX Gold (PAXG), altına endeskli bir kripto para birimidir. Ethereum (ETH) blok zincirinde oluşturulan PAX Gold (PAXG), ERC-20 tabanlı yapısı ile öne çıkmaktadır. PAX Gold projesinin resmi dijital para birimi PAXG’dır.

paxg-bigdropshadow
PAX GoldPAXG

TRY

24s. Değişim
24s Hacim
Maksimum Arz

-

Toplam Arz

333,258

Dolaşımdaki Arz

333,258.00

İhraç Tarihi

Eylül 2019

İhraç Fiyatı

-

White Paper

EN

İnternet Sitesi

paxos.com

PAX Gold (PAXG) Nedir?

Geleneksel kripto para birimleri, piyasa hakimiyeti yüksek kullanıcıların aşina olduğu bir işleyiş sistemine sahiptir. Stabil coinler ise, gerçek piyasa hareketliliğini yani varlığın değerini 1:1 oranında takip eden kripto para birimleridir. Stabil coinler arasında yer alan PAX Gold ise Ethereum (ETH) tabanlı ve altın desteklidir. PAX Gold (PAXG) stabil coinini daha açıklayıcı bir ifadeyle anlatmak gerekirse PAXG, altını ons değerinde ve 1:1 oranında takip eder. 1 PAX Gold (PAXG), 1 ons altına eş değerdir.

PAX Gold (PAXG) Ne Zaman Ortaya Çıktı?

Geleneksel kripto para birimlerinin piyasa hakimiyetinin ardından Paxos şirketi, 2019 yılının Eylül ayında stabil coini piyasaya sundu. Peki, hali hazırda altın gibi bir varlık varken neden altın destekli bir coinin piyasaya sunulduğunu biliyor musunuz? Bu durumun en basit cevabı, altının kolay taşınabilir ve transfer edilebilir bir varlık olmamasıdır. PAX Gold’un piyasada yer almasının ardından ya da bir diğer ifadeyle stabil coinlerin bulunmasının ardından, altın ticareti ve transferi büyük oranda kolay hale getirilmiştir.

PAX Gold (PAXG) Nasıl Kullanılır?

PAX Gold (PAXG), kullanılmak istenildiği takdirde Paxos şirketi aracılığıyla kullanabilmektedir. PAXG kullanımı için bir diğer yöntem Amerikan doları cinsinden karşılığının alınabilmesidir. Bu durumda kullanıcıların sahip olduğu PAX Gold miktarına bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Örnek vermek gerekirse, kullanıcı 430’dan daha fazla PAX Gold miktarına sahipse elinde olan PAX Gold’ları külçe altın olarak alternatif bir yöntem ile kullanabilir ya da harcayabilir.

PAX Gold (PAXG) Avantajları Nelerdir?

PAX Gold (PAXG)’un piyasaya çıkış amacı taşınamaz bir varlık olan altının, ticaretini ve transferini kolaylaştırmaktır. Bu çıkış amacı PAX Gold’un en büyük avantajlarından biri olarak görülür. En büyük avantajı altının ticareti ve transferi olarak görülen PAX Gold, aynı zamanda dünyanın her yerinden altın satın alma işleminin gerçekleştirilmesine de olanak tanımaktadır. PAX Gold (PAXG)’un bir diğer avantajı da piyasada yaşanan düşüş etkilerinin altın destekli yani daha güvenli bir alanda, daha risksiz bir şekilde geçirilmesi olarak açıklanabilir.

PAX Gold (PAXG) Nereden Alınır?

TOMYA’ya kayıt olduktan sonra sistemde bulunan ödeme seçenekleri ile hesabınıza para aktarmalısınız. Hesabınıza para aktardıktan sonra ise, kripto para borsasında “PAXG” ismiyle yer alan PAX Gold’u dilediğiniz şekilde alabilirsiniz.

Yenilikçi ve dürüst bir hizmet anlayışı sunan TOMYA, size PAX Gold (PAXG) işlemleri konusunda yardımcı olmaya hazır. TOMYA üzerinden ücretsiz bir hesap oluşturup, hemen PAX Gold sahibi olabilir ve güvenilir şekilde yatırımlarınızı yapabilirsiniz. TOMYA fırsatları ile PAX Gold (PAXG) satın almak için lütfen tıklayınız.

PAX Gold Satın Al

Sıkça Sorulan Sorular

TOMYA ekibinin dijital para borsalarına dair raporlarını inceleyerek daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz ayrıca aklınıza takılan her türlü soru için müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.