Ethereum Classic (ETC)

Ethereum Classic (ETC), Ethereum (ETH)’nin hacklenmesinin ardından ihtiyaç dahilinde kuruldu. Ethereum Classic (ETC); akıllı sözleşmeleri baz alarak ilerleyen, açık kaynaklı, merkeziyetsiz ve blockchain tabanlı bir kripto para birimidir. Ethereum Classic protokolünün dijital resmi para birimi ETC’dir.

thor-bigdropshadow
Ethereum ClassicETC

TRY

24s. Değişim
24s Hacim
Maksimum Arz

210,700,000

Toplam Arz

210,700,000

Dolaşımdaki Arz

136,125,719.00

İhraç Tarihi

03.2018

White Paper

EN

İnternet Sitesi

ethereumclassic.org

Ethereum Classic (ETC) Nedir?

Ethereum Classic (ETC); akıllı sözleşmeleri baz alarak ilerleyen, açık kaynaklı, merkeziyetsiz ve blockchain tabanlı bir kripto para birimidir. Ethereum Classic (ETC), Ethereum (ETH)’nin hacklenmesinin ardından ihtiyaç dahilinde kurulmuştur. Ethereum (ETH) ağının 2016 yılında hacklenmesinin ardından ortaya çıkan Ethereum Classic (ETC), Ethereum’un hard fork (Sert Çatallanma) uygulanmış hali olarak açıklanabilmektedir. Hard fork (Sert Çatallanma) sonrası yapı, Ethereum (ETH) ve Ethereum Classic (ETC) olmak üzere iki farklı varyasyon olarak ayrılmıştır.

Akıllı sözleşme yapısı “Kod Kanundur” prensibine dayanmaktadır. Bu prensip çerçevesinde akıllı sözleşmeler, programlandığı şekilde kendi kendine çalışır ve kendini yürütebilen dijital otonom uygulamaları olarak açıklanabilir. Bitcoin ve ATM yapısı, dijital otonom uygulamalarına verilebilecek en iyi örnekler arasında yer almaktadır. Ethereum Classic (ETC) de bu prensip çevresinde akıllı sözleşmelerin yürütülmesine yardımcı olur. Ethereum Classic (ETC), akıllı sözleşmelerin yürütülmesine yardımcı olurken, bir diğer yandan da merkeziyetsiz yapının avantajlarını kullanıcılarına sunar. Daha basit bir ifadeyle Ethereum Classic (ETC), akıllı sözleşmelerin tarafsız bir şekilde yürütülmesine yardımcı olur. Ethereum Classic protokolünün dijital resmi para birimi ETC’dir.

Ethereum Classic (ETC) Ne Zaman Çıktı?

Ethereum Classic (ETC), Temmuz 2016 yılında piyasada yerini aldı. Hard fork (Sert Çatallanma) sonucunda ortaya çıkan Ethereum Classic (ETC), ana Ethereum ağının miras zinciri olarak kayıtlara geçti. 2016 yılında piyasaya karışan Ethereum Classic (ETC), ana ağ Ethereum’un geliştiricileri Vitalik Buterin ve Gavin Wood tarafından kuruldu.

Ethereum Classic (ETC) Avantajları Nelerdir?

Ethereum Classic (ETC), akıllı sözleşme yapısında yer alan komutlarla birlikte çalışmaktadır. Peki, çalışma prensibinin yanı sıra merkeziyetsiz yapısıyla öne çıkan Ethereum Classic (ETC)’nin tüm avantalarını biliyor musunuz? Ethereum Classic (ETC) Avantajları için;

  • Ethereum Classic (ETC)’nin merkeziyetsiz yapısı sayesinde ağa herkes katılabilir ve ağ üzerinde karar alabilir.
  • Orijinal Ethereum ağının hacklenmesinin ardından gerçekleştirilen hard fork yani sert çatallanmadan sonra, veriler üzerinde değişiklik yapılmamıştır.
  • Ethereum Classic (ETC), “Kod Kanundur” ilkesine dayandığı için ağa güven verir.

Ethereum Classic (ETC) Nereden Alınır?

TOMYA’ya kayıt olduktan sonra sistemde bulunan ödeme seçenekleri ile hesabınıza para aktarmalısınız. Hesabınıza para aktardıktan sonra ise, kripto para borsasında “ETC” ismiyle yer alan Ethereum Classic’i dilediğiniz şekilde alabilirsiniz.

Yenilikçi ve dürüst bir hizmet anlayışı sunan TOMYA, size Ethereum Classic işlemleri konusunda yardımcı olmaya hazır. TOMYA üzerinden ücretsiz bir hesap oluşturup, hemen Ethereum Classic sahibi olabilir ve güvenilir şekilde yatırımlarınızı yapabilirsiniz. TOMYA fırsatları ile Ethereum Classic (ETC) satın almak için lütfen tıklayınız.

Ethereum Classic Satın Al

Sıkça Sorulan Sorular

TOMYA ekibinin dijital para borsalarına dair raporlarını inceleyerek daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz ayrıca aklınıza takılan her türlü soru için müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.