Binance Coin

BNB, Dünyaca ünlü Binance kripto para borsasına ait kripto paradır. Diğer kripto paralar gibi BNB de alım satım işlemlerinde kullanılabilir. Bunun dışında yatırımcılarına sunduğu farklı avantajlar da mevcuttur.

Binance CoinBNB

TRY

24s. Değişim
24s Hacim
Maksimum Arz

165,116,760

Toplam Arz

163,276,975

Dolaşımdaki Arz

163,276,974.63

İhraç Tarihi

26-06-2017

İhraç Fiyatı

0,15 $

White Paper

EN

İnternet Sitesi

binance.com/en

Binance Coin Nedir?

Binance kripto para alım/satım platformu tarafından çıkarılmış bir hizmet tokenidir. BNB ile Binance borsasında size sunulan avantajlardan faydalanabilir, anlaşmalı olunan yerlerde BNB ile alışveriş yapabilir ya da BNB kazanabilirsiniz.

Binance Coin Nasıl Ortaya Çıktı?

Binance Coin, aslında Binance kripto para borsası işleme açılmadan daha önce piyasaya sürüldü. 2017’de ilk kripto para arzı (ICO) yoluyla piyasaya sürülen BNB, 200 milyon toplam arz sınırı ile ERC20 tokeni olarak çıkarıldı. Daha sonrasında 2019’da Binance Chain mainnet’inin çıkması ile birlikte bütün BNB tokenleri takas edildi ve Ethereum ağından kaldırıldı.

BNB Nasıl Çalışır? Ne İşe Yarar?

Binance borsasının kripto parası olan BNB bir ödeme yöntemi olarak kullanılabiliyor. Bunun yanında, Binance borsası üzerinden yapılacak alım/satım işlemlerinde komisyon ücretini ödemek için hizmet tokeni olarak kullanılabiliyor. BNB token ile Binance Launchpad üzerindeki token satışlarında yer almak mümkün oluyor. Ayrıca merkeziyetsiz bir borsa olan Binance DEX’in temel ekonomisini yine BNB token oluşturuyor.

Binance Coin Satın Al

Sıkça Sorulan Sorular

TOMYA ekibinin dijital para borsalarına dair raporlarını inceleyerek daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz ayrıca aklınıza takılan her türlü soru için müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.