Dogecoin

Dogecoin ya da Doge, Litecoin tabanlı bir kripto para birimidir. ABD’nin Oregon eyaletine bağlı Portland şehrinde geliştirilen Dogecoin, dünya çapında en çok rağbet gören dijital para birimlerinden biridir.

dogecoin-bigdropshadow
DogecoinDOGE

TRY

24s. Değişim
24s Hacim
Maksimum Arz

-

Toplam Arz

128,261,821,916

Dolaşımdaki Arz

132,670,764,300

İhraç Tarihi

2013-09-06

İhraç Fiyatı

0.000283 $

White Paper

EN

İnternet Sitesi

dogecoin.com

Dogecoin Nedir?

Dogecoin, dünya çapında işlem gören ve her geçen gün popülerleşen bir kripto para birimidir. Yazılımcı Billy Markus tarafından geliştirilen bu dijital para, son dönemlerde kripto para borsalarının en çok ilgi gören coinlerinden biri konumunda bulunuyor.

Dogecoin Ne Zaman Ortaya Çıktı?

Kısaltması DOGE olan Dogecoin, ABD'nin Portland şehrinde 2013 yılında ortaya çıktı. Özellikle Shiba Inu cinsi köpekten esinlenilerek tasarlanan logosuyla tanınan Dogecoin’in sloganı da “To the Moon!” yani “Aya doğru!”dur.

İngilizcede köpek anlamına gelen "Dog" kelimesinden türetilen Dogecoin, Litecoin tabanlı bir yapıya sahiptir. Bundan ötürü Dogecoin; açık kaynak kodludur ve merkezi olmayan bir dijital para birimidir.

Dogecoin’in Özellikleri Nelerdir?

Dogecoin, Litecoin tabanlı bir para birimi olmasına rağmen blok süresi Litecoin'e göre daha hızlıdır. Kullanıcılar tarafından hızlı olması dolayısıyla ilgi gören bu dijital para birimi, kripto para borsasındaki en büyük topluluklardan birine sahip olmasıyla da bilinir.

Kullanıcı dostu olarak da tanımlanan Dogecoin, dünya çapında en çok rağbet gören kripto para birimlerinden biridir ayrıca Dogecoin'in en yaygın kullanımlarından biri de sunduğu bahşiş hizmetidir.

Kullanıcılar Dogecoin sistemi üzerinden tanınmayı hak ettiğine inandıkları gönderiler veya katkılar için diğer kullanıcılara bahşiş verebiliyor. Bu da Dogecoin kullanıcıları arasında bir etkileşim kurulmasına yol açıyor.

Ayrıca Dogecoin'i diğer dijital para birimlerinden ayıran bir başka özelliği de enflasyonist olmasıdır. Diğer kripto para birimlerinin madenciliği ile ilgili bir sınırlama varken, Dogecoin için böyle bir sınırlama söz konusu değildir.

Dogecoin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Dogecoin madenciliği ile de farklı bir dijital para birimidir. Dogecoin'in madenciliği yapılırken blok süresi, algoritması ve ödül yönlerinden diğer kripto para birimleri ile farklılıklar mevcuttur. Bu farklılıkların en başında da Dogecoin'in hızı gelir. Dogecoin madenciliği oldukça hızlı şekilde gerçekleşir.

Dogecoin'in solo ve madencilik havuzu olmak üzere iki farklı madencilik seçeneği vardır. Solo madencilikte işlemleri kişi kendi başına yapmaktadır. Madencilik havuzunda ise işlemleri onaylatıp ödül kazanmayı isteyen ve işlem güçlerini paylaşan bir grup kullanıcı yer almaktadır.

Dogecoin Nasıl Alınır?

Dogecoin veya DOGE dünya çapında rağbet gören ve giderek popürleşen bir kripto para birimidir. Bu dijital para birimine sahip olmak isteyen kullanıcılar ya madencilik yapmalıdır ya da bu işlemler için özel olarak oluşturulmuş kripto para borsalarına kayıt yaptırmalıdır.

Bir kripto para borsasına kayıt olduktan sonra sistemde bulunan ödeme seçenekleri ile hesabınıza para aktarabilirsiniz. Hesabınıza para aktardıktan sonra ise kripto para borsasında “DOGE” ismiyle yer alan DOGE’u dilediğiniz şekilde alabilirsiniz.

Yenilikçi ve dürüst bir hizmet anlayışı sunan TOMYA, size bu konuda yardımcı olmaya hazır! TOMYA aracılığıyla dijital para borsası içinde güvenli bir şekilde yer alabilir, paranın geleceğine yatırım yapabilirsiniz. TOMYA avantajları ile “DOGE” satın almak için tıklayın.

Dogecoin Satın Al

Sıkça Sorulan Sorular

TOMYA ekibinin dijital para borsalarına dair raporlarını inceleyerek daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz ayrıca aklınıza takılan her türlü soru için müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.