Ethereum

Bir dijital para birimi olan Ethereum
aynı zamanda kripto işletim sistemi görevi de görmektedir.
Ethereum sistemi sayesinde yeni yazılımlar
ve farklı altcoinler oluşturulabilir.

e-bigdropshadow
EthereumETH

TRY

24s. Değişim
24s Hacim
Maksimum Arz

-

Toplam Arz

121,104,321

Dolaşımdaki Arz

121,104,321

İhraç Tarihi

2014-07-24

İhraç Fiyatı

$0.308000

White Paper

EN

İnternet Sitesi

www.ethereum.org/en

Ethereum Nedir?

Ethereum (ETH); Bitcoin gibi bir kripto para birimidir. Genel olarak altcoin statüsünde görülse de esasında blockchain teknolojisinin gelişmesini ve daha fazla alanda kullanılmasını amaçlayan yenilikçi bir sistemdir.

Ethereum Nasıl Ortaya Çıktı?

Ethereum ya da kısa ismiyle ETH, ilk defa 2013 yılında Kuzey Amerika’da gerçekleşen Bitcoin konferansında, Vitalik Buterin tarafından tanıtıldı. Buterin, Bitcoin 'in geliştirilmesi için farklı bir yazılım dili gerektiğini savunuyordu ve bu doğrultuda da Ethereum platformunu geliştirdi.

Ethereum'un amacı, Bitcoin ’de olduğu gibi kullanıcılara blockchain sistemi üzerinden merkeziyetsiz bir ortam imkanı sağlamaktır ayrıca Ethereum, diğer altcoinlerin oluşmasına da yardımcı olur.

Ethereum Ne İşe Yarar?

Ethereum, günümüz kripto paraları içerisinde Bitcoin ’den sonra en çok rağbet gören dijital para birimidir. Hatta Ethereum'un yaratıcısı Vitalik Buterin bu dijital para birimini petrole benzetir ve en az onun kadar kıymetli olduğunu vurgular.

Ethereum’un altında yatan teknoloji, dünyanın internet sistemindeki enerji kaynağıdır. Dünyada petrol nasıl birçok sektör ve teknolojide kullanılıyorsa yakın gelecekte Ethereum teknolojisi için de aynı şey geçerli olacaktır. Ethereum yazılımı birçok farklı teknolojinin altyapısını oluşturacaktır.

Ethereum ile Bitcoin Arasındaki Farklar Nelerdir?

Ethereum temel olarak Bitcoin ile aynı mantıkta çalışmaktadır. İki kripto para arasındaki en temel fark ise Ethereum'un daha yenilikçi bir sisteme sahip olmasıdır. Ethereum’un yazılım tabanı daha hızlı şekilde hizmet vermek üzerine kurulmuştur. Bitcoin 'de bir blok ekleme süresi yaklaşık 10 dakika civarındayken Ethereum'da bu süre 15 saniye kadardır.

Ayrıca Ethereum sistem olarak birden çok yazılımın oluşturulmasına ortam sağladığı için birçok yeni coini işleme sokabilir. Ethereum yazılımı sayesinde yeni sistemler ve yeni altcoinler üretmek mümkündür.

Ethereum Nasıl Satın Alınır?

Ethereum dijital para birimini kripto para borsaları aracılığıyla alabilirsiniz. Yenilikçi ve dürüst bir hizmet anlayışı sunan TOMYA, size Ethereum işlemleri konusunda yardımcı olmaya hazır. TOMYA sayesinde dijital para borsalarına güvenli bir biçimde dahil olabilirsiniz. TOMYA fırsatları ile Ethereum satın almak için tıklayın.

Ethereum Satın Al

Sıkça Sorulan Sorular

TOMYA ekibinin dijital para borsalarına dair raporlarını inceleyerek daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz ayrıca aklınıza takılan her türlü soru için müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.