Solana (SOL)

Solana (SOL), blockchain ekosisteminde izne ihtiyaç duymayan ve yüksek performansı ile öne çıkan açık kaynaklı bir projedir. Solana (SOL) projesinin resmi dijital para birimi Sol’dur.

chainlink-bigdropshadow
SolanaSOL

TRY

24s. Değişim
24s Hacim
Maksimum Arz

-

Toplam Arz

511,646,946

Dolaşımdaki Arz

342,509,732.00

İhraç Tarihi

23-03-2020

İhraç Fiyatı

0.22 $

White Paper

EN

İnternet Sitesi

solana.com/tr

Solana (Sol) Nedir?

Solana (SOL), yüksek büyüme odaklı uygulamaları destekleyen ve saniyede binlerce işlem gerçekleştirebilen açık kaynaklı bir projedir. DeFi tabanlı projeler arasında yer alan Solana; hiçbir merkeze, otoriteye ya da karar verici topluluklara bağlı değildir. Resmi dijital para birimi “Sol” olan Solana, aynı zamanda blockchain sistemi üzerinde akıllı sözleşmeler hazırlanmasına ve merkeziyetsiz uygulamalar oluşturulmasına yardımcı olur.

Solana (Sol) Nasıl Ortaya Çıktı?

Açık kaynaklı Solana (Sol) projesi, 2017 yılında Anatoly Yakovenko tarafından kuruldu. Merkezi İsviçre Cenevre olan ve Solana Foundation ile hayata geçirilen projede, Anatoly Yakovenko’nun yanı sıra Greg Fitzgerald da yer almaktadır. Uzman isimlerin yer aldığı bir proje ekibine sahip olan Solana, 2020 yılının mart ayında resmi açılışını gerçekleştirmiştir.

Solana Teknolojisi Nasıl Çalışıyor?

Geliştirme odaklı bir proje olarak öne çıkan Solana, merkeziyetsiz uygulamaları iyileştirmeye yönelik çalışmalarıyla dikkat çekmektedir. DeFi ekosistemindeki merkeziyetsiz uygulamaları (DApp), geliştirmeyi hedefleyen bu proje, önemli yeniliklere öncülük etmiştir. Bu öncülüklerden en önemlisi ise, Anatoly Yakovenko tarafından geliştirilen geçmişin kanıtı (Proof of History) olarak öne çıkmaktadır.

Solana, blockchain ekosisteminde ölçeklenebilir ve kullanılabilir çalışma prensibi ile tercih edilme sebebidir. Kısa işlem süresi ve düşük işlem maliyeti, Solana projesinin avantajları arasında yer almaktadır. Solana hem küçük hem de büyük çaplı kullanıcılara hitap eden çok yönlü bir proje sistemidir.

Solana Avantajları Nelerdir?

Çıkış amaçlarından biri dünyanın finansal sistemlerini demokratikleştirmek olan Solana (Sol), farklı pek çok alanda sağladığı yarar ile öne çıkıyor. Solana (Sol) projesinin avantajları şöyledir;

  • Düşük maliyet
  • Yüksek hız
  • Merkeziyetsiz yapı
  • Yüksek performans

Solana, düşük maliyetli işlem ücretleri ile kullanıcı dostu bir yapıya sahiptir. Kullanıcı dostu pek çok özelliği bünyesinde barındıran bu proje, 400 milisaniyelik blok süreleri ile oldukça hızlı bir sistemdir. Merkeziyetsiz projelerden biri olan Solana aynı zamanda, yüksek performansın getirisi olarak blok zincirinin ölçeklenebilmesine yardımcı olmaktadır.

Solana Nasıl Satın Alınır?

TOMYA’ya kayıt olduktan sonra sistemde bulunan ödeme seçenekleri ile hesabınıza para aktarmalısınız. Hesabınıza para aktardıktan sonra ise, kripto para borsasında “Sol” ismiyle yer alan Solana’yı dilediğiniz şekilde alabilirsiniz.

Yenilikçi ve dürüst bir hizmet anlayışı sunan TOMYA, size Solana (Sol) işlemleri konusunda yardımcı olmaya hazır. TOMYA üzerinden ücretsiz bir hesap oluşturup hemen Solana sahibi olabilir ve güvenilir şekilde yatırımlarınızı yapabilirsiniz. TOMYA fırsatları ile Solana (Sol) satın almak için lütfen tıklayınız.

Solana Satın Al

Sıkça Sorulan Sorular

TOMYA ekibinin dijital para borsalarına dair raporlarını inceleyerek daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz ayrıca aklınıza takılan her türlü soru için müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.