Cardano

Cardano, 2017 yılında Cardano Vakfı, IOHK ve Emurgo kuruluşları tarafından ortaya çıkarılmıştır. Genel anlamda merkeziyetsiz blokzincir uygulaması sayesinde ölçeklenebilirlik ve sürdürebilirlik işlevlerine odaklanan Cardano, katmanlı bir yapıya sahiptir. ADA ise platformun kripto para birimidir ve toplam arzı 45 milyar adet olarak sınırlandırılmıştır.

CardanoADA

TRY

24s. Değişim
24s Hacim
Max Supply

45,000,000,000

Total Supply

45,000,000,000

Circulating Supply

31,112,484,646

Cryptographic Algorithm

FTS

Issue Date

1-10-2017

Issue Price

0.02$

White Paper

EN

Consensus Protocol

POS

Type

COIN

Cardano (ADA) Nedir?

Cardano, 2015 yılında geliştirilmeye başlanmış fakat 2017 yılında Charles Hoskinson tarafından kullanıma sunulmuştur. Cardano platformu, İsviçre merkezli Cardano Vakfı, IOHK ve Emurgo isimlerindeki üç kuruluş tarafından desteklenen kolektif bir projedir. Ada ise Cardano platformunun kripto para birimidir ve adını ilk bilgisayar programcısı Ada Lovelace’ten almıştır. Ölçeklenebilirlik ve sürdürebilirlik işlevlerine odaklanan Cardano, aynı zamanda ilk merkeziyetsiz blokzinciridir.

Cardano Nasıl Çalışır?

Proof of Stake mekanizması ile çalışan Cardano (ADA), katmanlı bir yapıya sahiptir. Birinci katman olan yerleşim katmanı içinde platformun kripto para birimi olan ADA’lar bulunur. Yerleşim katmanında yapılan tüm işlemlerin kaydı tutulur. İkinci katman ise hesaplama katmanıdır. Burada ise akıllı sözleşmelerin uygulamada çalışması sağlanır. Ayrı katmanlar ile hizmet sunan Cardano platformu, bu sayede verileri ayırmaya olanak sağladığından hızı da artırmaktadır.

Cardano’nun Avantajları Nelerdir?

Diğer kripto para birimleriden farklı olarak, yerleşim katmanı ve hesaplama katmanı sayesinde ölçeklenebilirlik sağlanmaktadır. Cardano’nun en önemli avantajı ise bir blokzinciri üzerinde tasarlanan işlem yapısı ile güvenli ve sürdürebilir hizmet sağlamasıdır.

Cardano Nasıl Satın Alınır?

Cardano (ADA) dijital para birimini kripto para borsaları aracılığıyla alabilirsiniz. Yenilikçi ve dürüst bir hizmet anlayışı sunan TOMYA, size Cardano (ADA) işlemleri konusunda yardımcı olmaya hazır. TOMYA sayesinde dijital para borsalarına güvenli bir biçimde dahil olabilirsiniz. TOMYA fırsatları ile Cardano (ADA) satın almak için tıklayın.

Cardano Satın Al
whatsapp-ikon
sohbet-ikon