Doge Coin

Dogecoin ya da kısa adıyla Doge , Litecoin’in türevi olarak oluşturulan reddit ve twitterda popüler bir kitleye sahip olan bir kripto para birimidir.

Doge CoinDOGE

TRY

24s. Değişim
24s Hacim
Max Supply

-

Total Supply

128,261,821,916

Circulating Supply

128,261,821,916

Cryptographic Algorithm

SHA256

Issue Date

2013-09-06

Issue Price

-

White Paper

EN

Consensus Protocol

POW

Type

COIN

Doge Coin Nedir?

Dogecoin ya da kısa adıyla Doge , Litecoin’in türevi olarak oluşturulan reddit ve twitterda popüler bir kitleye sahip olan bir kripto para birimidir.

Doge Coin Nasıl Ortaya Çıktı?

Doge, yazılımcı ve girişimci Billy Markus ve Adobe Ürün Yönetimi Direktörü Jackson Palmer tarafından, Litecoin’in türevi olarak, insanların kripto paralara olan ilgisinin arttılması hedefiyle, eğlence ve mizah amaçlı oluşturulmuştur. Sembolünü Japon Shiba Inu türü köpekten aldığı için “doge” muhabbetinin popülaritesinden ve genç popülasyondan faydalanmıştır.

Doge Coin’in Avantajları Nelerdir?

Dogecoin düşük işlem ücretleriyle hızlı ve güvenli transfer imkanı sunmaktadır.

Doge Coin Ne İçin Kullanılıyor?

Dogecoin sosyal medyada geniş bir kitleye sahiptir. Topluluğu Dünya genelinde hayır işleri yapmaktadır. Dogecoin topluluğu 2014 yılında Sochi Kış Olimpiyatlarına yardımcı olmak için 50.000 dolar toplanmış ve Jamaika kızak takımına gönderilmiştir. Topluluk yine aynı sene içinde 30.000 dolar toplamış ve Kenya’da Tana Valley’de temiz su kuyuları inşa edilmesine yardımcı olmuştur.

Doge Coin Nasıl Alınır?

Yenilikçi ve dürüst bir hizmet anlayışı sunan TOMYA, size Doge işlemleri konusunda yardımcı olmaya hazır. TOMYA sayesinde dijital para borsası içinde güvenli bir şekilde yer alabilir, paranın geleceğine yatırım yapabilirsiniz. TOMYA fırsatlarıyla Doge satın almak için tıklayın.

Doge Coin Satın Al
whatsapp-ikon
sohbet-ikon