USD Coin

USD Coin adıyla da bilinen USDC, Centre tarafından geliştirilen ve Coinbase ile Circle tarafından ortaya çıkarılan bir stablecoindir. Aynı zamanda Ethereum tabanlı kripto para biriminin değeri 1 Amerikan Doları’na göre belirlenir ve her USDC karşılığı için bankada amerikan doları bulunmak zorundadır.

USD CoinUSDC
Max Supply

-

Total Supply

7,382,792,526

Circulating Supply

7,285,370,857

Cryptographic Algorithm

ESD

Issue Date

11-10-2018

Issue Price

1$

White Paper

EN

Consensus Protocol

POS

Type

COIN

USD Coin Nedir?

USD Coin adıyla da bilinen USDC, Coinbase ve Circle tarafından ortaya çıkarılan bir stablecoindir. Stablecoin kategorisinde yer aldığı için değeri yaklaşık 1 Amerikan Doları’na sabitlenmiştir. ERC-20 tabanlı ve açık kaynaklı bir teknolojiye sahip olan her USDC’nin karşılığı olarak 1 ABD Doları olacak şekilde, sürekli denetlenen bir bankada tutulduğu bilinmektedir.

USD Coin Nasıl Çalışır?

Ethereum tabanlı olan kripto para birimi, açık kaynaklı ve şeffaf bir teknolojik altyapıya sahiptir. ERC-20 tabanı sayesinde akıllı sözleşmeler ile etkileşime geçebilir ve paranın blokzincirde kullanılmasına olanak sağlanır.

USD Coin Nasıl Satın Alınır?

Coin ve diğer kripto para birimlerini, dijital para borsaları aracılığıyla satın almak mümkündür. Dijital para borsaları; reel paralar karşılığında kripto para alınmasına olanak sağlar. Bu sebeple güvenli ve dürüst platformları tercih etmek önemlidir. Yenilikçi ve dürüst bir hizmet anlayışı sunan TOMYA, size bu konuda yardımcı olacaktır. TOMYA sayesinde dijital para borsası içinde güvenli bir şekilde yer alabilir, paranın geleceğine yatırım yapabilirsiniz. TOMYA fırsatları ile USD Coin satın almak için tıklayın.

USD Coin Satın Al
whatsapp-ikon
sohbet-ikon